Pages Navigation Menu

Jak działa Kinect do Xboxa?

Kinect do Xbox

Zapewne większość z Was zastanawia się jak działa Kinect do Xbox. Mówi się o tym od wielu miesięcy i technologia ta na dobre spopularyzowała produkt firmy Microsoft. Kinect to innowacyjny model sterowania, który pozwala nam na maksymalne odczuwanie radości z gry.

Musicie Państwo wiedzieć, że firma Sony która produkuje PlayStation wyszła z pomysłem stworzenia dodatkowych padów, które umożliwią realistyczną grę w golfa czy piłkę nożną (kontrolery do nóg). Microsoft chcąc jeszcze lepiej sprzedać swój produkt postanowił … nie tworzyć żadnych padów a użyć systemu Kinect, który pozwala na sterowanie dowolną postacią w taki sposób, że nasz ruch ciała nadaje taki sam ruch postaci z gry.

Kinect do Xboxa One S kupicie tu

Jak działa Kinect do Xboxa?

System Kinect został dobrze dopracowany i użytkownicy nie narzekają na błędy czy chwilowe postoje w grze. Niestety, ale do tego systemu potrzebny jest dosyć nowoczesny telewizor, który będzie w stanie „udźwignąć” nie tylko sam Kinect do Xbox One, ale także samą konsolę Xbox. Warto w tym miejscu wspomnieć o statystykach firmy Microsoft po wprowadzeniu systemu Kinect. Otóż po zdecydowaniu się na zaoferowanie tej metody swoim graczom, Microsoft natychmiast stał się liderem w sprzedaży konsoli do gier. Nie była to tygodniowa moda, a kilkumiesięczna. Dzisiaj większość graczy nie wyobraża sobie gry w swoje ulubione gry bez systemu Kinect.

 

Perspektywy na przyszłość

Z dnia na dzień przybywa gier dostosowanych do systemu Kinect. Możliwe, że w kolejnych latach nawet firma EA Sports zdecyduje się na wprowadzenie do sprzedaży swojego szlagierowego produktu „FIFA” opartego na systemie Kinect.