Pages Navigation Menu

Co kupić Xbox One czy Xbox 360?

Firma Microsoft od początku premiery Xbox One nie ma lekko. Ma wielu przeciwników oraz zwolenników. Wszystko to się dzieje z jeden prostej przyczyny, ponieważ gry w starszej wersji, nie będą działać w najnowszej generacji. Wydawałoby się, że można uruchomić każdą grę, a jednak tak się nie da. Oczywiście na pewno niektórzy powprowadzają przeróbki, które będą dawać dany efekt, dopasowany pod użytkowników. Jakiej decyzji dokonać? Czy wybrać nowego, wspaniałego Xbox One, czy jednak starego Xbox 360?

Jak wybrać: Xbox One czy Xbox 360?

W zasadzie pytanie jest bardzo trudne i nie można do końca na nie odpowiedzieć. To zależy od naszych finansów i co chcemy dokładnie grać.

Gry na Xbox One

Jak w Xbox One jest zapowiedź na najnowsze gry w 2015, których nie dostrzeżemy w starszej wersji. W obydwu maszynach możemy korzystać z Kinect, co prawda daję niesamowite wrażenia, podczas grania. Mamy chęć poskakać, pobiegać w miejscu, czy potańczyć, obydwie maszyny, dają nam taką możliwość. Najnowsze Halo na pewno robi wrażenie na każdego i lepiej będzie pograć na najnowszej generacji, ponieważ dostrzeżemy najwyższe piękno graficzne, co ucieszy wymagających graczy. Dla dzieci oba modele są fajne, lecz póki co więcej gier jest na wcześniejszej wersji. Ogólnie Xbox 360 też słynie z możliwości łatwej przeróbki, ale wtedy stracimy dostęp do internetu.

Przyszłość Xbox 360

Patrząc w przyszłość dobrze jest kupić coś nowszego, ponieważ najnowsze gry będą wychodzić wprost na najnowszą konsolę, a starszą zostawi się w niepamięć. Jednak żeby do tego doszło, musi minąć sporo czasu. Sam czas oczekiwania na następcę, był około 7 lat.

Ostateczna kwestia: Cena

Cena Xbox 360 jest od 500 zł – 700 zł, a Xbox One 1100zł – 1500 zł. Czy warto wydać 2 razy więcej, za tak niewiele? Dobrze jest poczekać chwilkę, a ceny jeszcze diametralnie spadną.